Pattern Play 3D (Pattern3d)

₺18,72 'den başlayan taksitlerle

PATTERN PLAY 3D OYUNU

Sıralama, eşleştirme, uyum ve kesirler gibi matematik kavramlarını anlamaya yönelik bir oyun olan Pattern Play 3D'de, rengârenk parçalarla istediğiniz gibi yeni şekiller ve desenler yapabilirsiniz. Kazanımlar arasında; bağlantısal düşünme, problem çözme, matema­tiksel düşünme ve odaklanma becerileri, şekil-zemin ve parça-bütün ilişkisi yer alır.

Amaç

Oyun içeriğinde çıkan 40 ayrı desen kartında yer alan şekilleri doğru olarak eşleştirmek.

Oyun İçeriği

22 adet renkli ahşap parça, ahşap oyun alanı, 40 farklı desen kartı mevcuttur.

Nasıl Oynanır

Oyuncu kolaydan zora doğru desen kartlarını sıra ile yapmaya başlar. Desen kartındaki 40 farklı şekli doğru bir şekilde eşleştirdiğinizde oyun tamamlanır. Bu heyecan verici oyun, çocuklarınızda 2 boyut ve 3 boyut kavramlarını geliştirmenin yanı sıra çocuğunuzun mimari zekâsının gelişimine de katkı sağlayacaktır. Oyunda kartlarda yer alan şekiller yapılabildiği gibi ayrıca hayal dünyanızı kullanarak da farklı şekiller yapabilirsiniz. Her bir 2D ve 3D desen kartında denge, kompozisyon ve geometriyi kullanarak farklı şekiller yapılabilir. Kartlardaki şekiller zorlaştıkça sabrınızı zorlayacak ve deneme yanılma yoluyla da özgüveninizi ve başarma duygunuzu yükselteceksiniz.

 

PATTERN PLAY 3D Oyununun Kazanımları

Okul öncesi çocukların oynayabileceği bu oyun bağlantısal düşünme, problem çözme, matema­tiksel düşünme ve odaklanma becerileri, şekil-zemin ve parça-bütün ilişkisi becerilerini geliştiren harika bir oyundur.

Benzer Ürünler