Nuh'un Gemisi (Archelino) (Nuhun Gemisi)

0,00
Marka : Huch & Friends
İndirim Oranı : %11 İndirim
Fiyat : ₺179,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺159,90(KDV Dahil)
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}
* ₺19,42 'den başlayan taksitlerle

ADET

Artır Azalt
Tavsiye Et

Nuh'un Gemisi (Archelino) 4 yaş ve üzeri çocukların oynayabileceği tek kişilik bir yön algısı, esnek düşünme, mantık yürütme ve düşünme becerileri oyunudur.

Oyunun amacı, görev kartında verilen ipuçlarını kullanarak tüm hayvanları yönlerine de dikkat ederek doğru sırayla gemiye yerleştirebilmektir.

Nuh'un Gemisi (Archelino) Oyunu Nasıl Oynanıyor?

Oyunumuzda dört faklı zorluk seviyesinden oluşan toplam 60 görev kartı, 1 adet Nuh'un gemisi ve 7 adet figür (Nuh, zürafa, kanguru, aslan, su aygırı, panda, zebra) bulunmaktadır. İlk Bölümler ilerledikçe verilen ipuçları değişmekte ve yorumlanması daha zorlaşmaktadır.

Oyunun Başlangıcı

Bir görev seçtikten sonra yönergeleri izleyerek hayvanları doğru sırayla Nuh’un gemisine yerleştiriyoruz.

Nuh'un Gemisi (Archelino) Oyununun Kuralları

Geminin başı her zaman sol tarafa bakar; ilk önce en sol pozisyona (boşluk) Nuh yerleştirilir. Sorularda ve çözümlerde diğer yerler soldan başlayarak 1'den 6'ya kadar numaralandırılmıştır. Numaralandırılmış yerler bir hayvanın nereye oturmak istediğini ve hangi yöne bakacağını belirtir. Bir figür komşusu ile sohbet etmek isteyebilir (bu Nuh için de geçerlidir!). Bu ipucu her iki figürün de birbirine bakmak zorunda olduğunu belirtir. Bazen komşu figürün hangisi olduğu gösterilmez. Eğer bir bölümde bir hayvanın yanında bir boşluk varsa diğer yönergelere uygun olarak bu boşluğa mutlaka başka bir hayvan gelmelidir.

Nuh'un Gemisi (Archelino) Oyununun Kazanımları

Nuh'un Gemisi (Archelino) oyunu 4 yaş ve üzeri çocuklarda yön algısı, esnek düşünme, mantık yürütme ve düşünme becerilerini geliştirir.