Kapla (Kapla)

Fiyat : ₺235,00(KDV Dahil)
* ₺29,35 'den başlayan taksitlerle


Kapla Oyunu

Kapla, 4 yaştan yetişkinlere kadar oynanabilecek, hem bireysel hem de grup oyunu olarak kullanabileceğiniz bir oyundur.

Oyunda el becerisi ve dikkat gelişimi, farklı bakış açıları, denge yeteneği, hayal gücü gelişimi, fizik kanunlarını kavrama gibi çok sayıda kazanım vardır.

Kapla oyununun içeriğinde 200 parça ahşap blok bulunmaktadır. Yapılan şekiller hiçbir montaj ve yapıştırma yapılmaksızın sadece dizme yöntemiyle üretilir.

Küçük yaş grupları kapla ile oynadığında kitapçığı kullanmadan basit şekilleri hayal gücünden üretmeleri istenebilir. Örneğin "bana bahçesi olan bir ev, bir çocuk resmi yap" gibi basit yönergeler verilebilir ve bu şekilleri yatay düzlemde basitçe yapması istenebilir. Süreç ilerledikçe farklı diziliş şekilleri öğretilir ve daha kompleks yapılar yapması sağlanabilir. Bir süre sonra kitapçıktaki şekiller de yapılır. İlerleyen aşamalarda dizilim yöntemlerini kavrayan bireyler hayal gücündeki şekilleri çok daha farklı şekilde inşa etmeye başlayacaktır.

İstersek parçaları birkaç kişiye eşit sayıda dağıtarak onları bir projede birlikte çalışmaya da yönlendirebilir ve Kapla'yı bir grup oyunu olarak da kullanabiliriz.

Benzer Ürünler
Etiketler
Kapla,