Ahşap oyuncakların tarihi milattan önceki yıllara kadar dayanmaktadır. O tarihlerde çocuklar tahta atlar ve topaçlar ile oynuyorlardı. İlerleyen yıllarda Almanya'da üretilen tahta bebekler ise ahşap oyuncakların bütün dünyaya yayılmasını sağlamıştır. Osmanlı tarihinde de ahşap oyuncaklara rastlanılmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi ile ahşap oyuncaklar yerlerini metal ve plastikten üretilen oyuncaklara bırakmıştır. Oyuncak sektörü dünyada en hızlı gelişen sektörlerdendir. Çocuklar artık binlerce oyuncak çeşidi arasından seçecekleri oyuncaklarla oynama şansına sahiptir. Ancak yıllardır popülaritesini yitirmeyen ahşap oyuncak mutlaka her çocuğun oyuncak sepetinde bulunması gereken bir oyuncak türüdür.

            Gelişen zamanla ve bilgiye kolay ulaşımın sağlanması ile aileler artık çocuklarına oyuncak alırken sadece onların zaman geçirmesini değil aynı zamanda öğrenmesini, zihinsel ve bedensel sağlıklarının gelişmesini istemektedir. Oyuncakların sağlığa uygun maddelerden yapılıp yapılmadığı da son yıllarda dikkat edilen bir başka husustur.

            Ahşap oyuncak çocuk sağlığına en uygun oyuncaktır. Çünkü içerisinde hiçbir kanserojen madde barındırmaz. Özellikle küçük çocukların algılamalarını ağız yolu ile yapmaları nedeni ile ağızlarına soktuklarında kendilerine zarar vermeyecek oyuncaklarla oynamaları gerekir. Ahşap oyuncak verniklenmediği takdirde üzerinde mikrop barındırmaz. Bu yüzden de temizlemek için endüstriyel ürün kullanmaya gerek yoktur.

            Ahşap oyuncak aynı zamanda çocukların vücudunda bulunan statik elektriği aldığından bu oyuncaklar ile oynayan çocukların daha sakin ve mutlu oldukları gözlemlenmiştir. Oyuncak sadece bir oyun aracı değildir. Çocuklar birçok becerilerini oyuncaklar sayesinde geliştirir. Bu sebeple üretilen zekâ oyunlarında da ahşap kullanılmaktadır. Ahşaptan yapılan tangram, renkli bloklar ve yapbozlar çocukların oynamaktan en çok keyif aldığı oyuncaklar arasındadır.

            Ahşap oyuncakların bir diğer avantajı ise dayanıklı olmalarıdır. Bir ahşap oyuncak diğer oyuncaklara göre çok daha uzun süre kullanılabilmektedir. Hatta bu oyuncakların renkleri ve şekilleri değiştirilebildiğinden aynı oyuncaklarla oynamaktan sıkılan çocuklar için aileler kendi hayal güçlerini kullanarak değişik tasarımlar da yapabilmektedir. Ahşap oyuncaklara sadece çocuklar değil yetişkinlerde ilgi duymaktadır. Bu oyuncaklar nostaljik ve şık görüntülere sahip olmaları nedeni ile birçok evde ve ofiste dekorasyon malzemesi olarak kullanılmaktadır. Hatta yetişkinler birbirlerine özel günlerde ahşap oyuncak hediye etmektedir.

₺98,91 KDV Dahil
₺109,90 KDV Dahil
₺125,91 KDV Dahil
₺139,90 KDV Dahil
₺84,91 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺84,91 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺89,91 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
1